IAB Finland tarjoaa verkkomainonta-aiheisen seminaarin torstaina 29.11.2012
Otathan huomioon, että tämä artikkeli on yli 11 vuotta vanha, joten sisältö ja linkit eivät ole välttämättä ihan ajan tasalla. Tuoreena lukemisena samasta kategoriasta: Selvitys alkaa: Shopify-kumppanit Suomessa 2022.
Torstaina Vierityspalkin lukijoilla on mahdollisuus päästä kuuntelemaan mielenkiintoisia puheenvuoroja verkkomainonnan tuoreimmista trendeistä. Verkkomainonnan kasvua ja kehitystä ajava IAB järjestää tuolloin Helsingissä aamupäivän mittaisen maksullisen HOT or NOT -seminaarin, joka on kohdennettu verkkomainonnan tekijöille, suunnittelijoille ja ostajille. Vierityspalkin lukijoille on tarjolla kaksi (2) vapaalippua paikan päälle ja mahdollisuus seurata seminaaria live-streamin kautta ilmaiseksi. Luonnollisesti seminaaria voi myös seurata Twitterissä hashtageilla #iabseminaari ja #digitrends.
Puhujina seminaarissa ovat muun muassa Thomas Schnoor Nugg.ad:sta, Jesper Urban Adformista sekä Elina Rosenlund CyberLightning:sta. Tilaisuuden hinta on IAB:n jäsenille 150 euroa (+ alv 23%) ja ei-jäsenille 300 € (+ alv 23%). IAB:n sivuilla voi tutustua tarkkaan seminaariohjelmaan.
Vierityspalkin lukijoille on tarjolla seminaariin kaksi (2) ilmaislippua, jotka jaetaan kahdelle nopeimmalle tämän artikkelin kommentoijalle. Kommentoi juttua, kerro nimesi ja sähköpostiosoitteesi, niin pääset seminaariin. Lippu on henkilökohtainen.
Seminaarin live-streamausta voi seurata IAB Finlandin sivuilta torstaina klo 9-12. Puheenvuorot löytyvät sivuilta myös jälkikäteen klippeinä.
4 kommenttia on “IAB Finland tarjoaa verkkomainonta-aiheisen seminaarin torstaina 29.11.2012”
Kommentointi on suljettu.
Olli Kopakkala
Hieno homma!
Panu
No johannyt. Hieno homma.
Petri M
Trend is “Startup is the New Hipster”.
Krista Reimaa
Hei, kiitokset kommenteistanne! Ilolla tarjoamme kuumat eturivin paikat Ollille & Panulle!