Kuvake.net uudistui
Otathan huomioon, että tämä artikkeli on yli 18 vuotta vanha, joten sisältö ja linkit eivät ole välttämättä ihan ajan tasalla. Tuoreena lukemisena samasta kategoriasta: Uudistunut turku.fi tekee monia pieniä asioita hyvin ja panostaa hakukoneeseen.
Vuonna 2004 perustettu nuorten nettiyhteisö Kuvake.net on uudistanut ulkoasunsa ja julkaissut samassa yhteydessä videopalvelun, jossa palvelun käyttäjät voivat katsoa ja julkaista videoita.
”Kuvakkeen ulkoasu-uudistuksella on haettu selkeämpää ja modernimpaa linjaa saadun käyttäjäpalautteen perusteella”, kertoo palvelun takana olevan Reflekto Oy:n toimitusjohtaja Arto Aaltonen.
Kuvake.netillä oli TNS Metrix -mittauksen mukaan noin 133.000 eri käyttäjää viikolla 23. Parhaimmillaan palvelu on tänä vuonna kerännyt yli 150.000 eri käyttäjää viikossa. Reflekto Oy työllistää tällä hetkellä kuusi täyspäiväistä työntekijää.